2.2. Az Elfogadó, a Szerződés alapján vállalja az alábbiakat:
Gondoskodik arról, hogy az áru/szolgáltatás megrendelésére vonatkozó szerződést és a megrendelésre vonatkozó üzletpolitikáját, web-oldalán jól látható helyen és jól érthető formában a kártyabirtokos tudomásra hozza. Üzletpolitikájának legalább az alábbi információt kell, hogy tartalmazza:
- 1. Elfogadó neve: Magyar Országos Közjegyzői Kamara
- 2. Címe: 1026 Budapest, Pasaréti út 16.
Telefonszáma: +36-1-231-4008
egyéb elérhetőségei: email: fmhinfo@mokk.hu
- 3. Elfogadó adószáma: 18000098-1-41
- 4. Elfogadó által kínált áru és/vagy szolgáltatás megnevezése és konkrét meghatározása (kizárólag a Bank által jóváhagyott tevékenységi körhöz tartozó áruk/szolgáltatások):
fizetési meghagyás kibocsátása, végrehajtás elrendelése, biztosítási intézkedés elrendelése
- 5. Elfogadó által kínált áru és/vagy szolgáltatás ellenértéke devizanem megadásával:
A fizetési meghagyásos eljárásért a MOKK részére a fizetési meghagyásos eljárásról szóló 2009. évi L. törvényben (Fmhtv.) megállapított eljárási díjat kell fizetni. Az eljárás során készült irat nem hiteles másolatáért a másolatot kiadó közjegyzőnek az igazságügyért felelős miniszter rendeletében meghatározott díjat (a továbbiakban: másolati díj) kell fizetni; a Pp. 119. §-ának (5) bekezdését azonban megfelelően alkalmazni kell. Az Fmhtv.-ben meghatározott eljárási díj és a fél célszerű és jóhiszemű eljárása keretében az eljárásban felmerült másolati díj az eljárási költség részét képezik.
A fizetési meghagyásos eljárásban – az Fmhtv. 43. § (2) bekezdésben meghatározott kivételektől eltekintve - illetéket nem kell fizetni. A külön törvényben meghatározott illetéket kell fizetni a) a fizetési meghagyásos eljárásnak az ellentmondás folytán történő perré alakulása, valamint a fizetési meghagyás kibocsátása iránti kérelem elutasítása, továbbá az eljárás megszüntetése okán történő perindítás esetén a peres eljárásban, b) a közjegyző határozata ellen előterjesztett fellebbezés elbírálása iránti bírósági eljárásban, c) a jogerős fizetési meghagyás elleni perújítási eljárásban.
Az eljárási díj alapja a pénzkövetelés eljárás megindításakor fennálló, járulékok nélkül számított értéke (díjalap). Ha a fél egy eljárásban egy jogviszonyból eredő több igényét vagy több jogviszonyból eredő igényeit érvényesíti, a pénzkövetelés értékének megállapításakor - a járulékok figyelmen kívül hagyásával - az előterjesztett igények együttes értékét kell figyelembe venni.
A díjalap után az eljárási díj mértéke:
a) - ha az Fmhtv. 45. § (2) bekezdésből más nem következik - az alapeljárásban 3%, de legalább 12000 forint és legfeljebb pedig 300 000 forint;
b) a részletekben való teljesítés, fizetésre halasztás iránt kezdeményezett eljárásban 1%, de legalább 10000 forint, legfeljebb 15 000 forint;
c) a kiszabott pénzbírság megfizetésére halasztás vagy részletfizetés engedélyezése iránt kezdeményezett eljárásban 1%, de legalább 10 000 forint, legfeljebb 15 000 forint.
Az alapeljárásban a díj mértéke nem lehet kevesebb annyiszor 1600 forintnál, mint ahány fél van.
- 6. Elfogadó által kínált áru és/vagy szolgáltatás igénybevételére vonatkozó korlátozások (életkor, elfogadott kártyák köre, kártyatípus, ország, stb. szerint):
Fizetési meghagyást nem lehet kibocsátani, ha a kötelezettnek nincs ismert belföldi idézési címe. A munkaviszonyból származó pénzkövetelés iránti igény fizetési meghagyás útján csak akkor érvényesíthető, ha az ügy tárgya nem a jogviszony keletkezése, módosulása, megszűnése vagy a munkaviszonyból származó kötelezettségeknek a munkavállaló által történt vétkes megszegése miatt alkalmazott jogkövetkezmény, illetve fegyelmi vétség miatt alkalmazott jogkövetkezmény.
A virtuális POS szolgáltatás keretében az alábbi bankkártyák fogadhatók el:
dombornyomott VISA és Mastercard, Visa Electron (a kártyát kibocsátó bank döntésétől függően), valamint azon Maestro kártyák, melyekhez ellenőrzőkód (CVC) került kibocsátásra.
Amennyiben az Ön Maestro bankkártyáján ilyen nem található, érdeklődjön Bankjánál. A kizárólag elektronikus használatra kibocsátott bankkártyákat csak abban az esetben fogadhatjuk el,
amennyiben annak használatát a kártyát kibocsátó bank engedélyezi!
- 7. Elfogadó által kínált áru és/vagy szolgáltatás igénybevételének és az átvétel/igénybevétel lebonyolításának leírása:
Az eljárási díjat a jogosult az eljárás megindításakor köteles megfizetni, kivéve, ha az eljárási díj megfizetéséről utólag kell határozni; az utóbbi esetben az eljárási díjat az viseli, akit a közjegyző, illetve a bíróság erre kötelez. A részletekben való teljesítés, fizetésre halasztás engedélyezése iránti eljárás díját a kötelezett a kérelem előterjesztéskor köteles megfizetni; a díjat a kérelmező viseli. A kérelem elektronikus úton történő benyújtása vagy szóbeli előterjesztése esetén a kérelem mindaddig nem rögzíthető a MOKK rendszerén, amíg annak előterjesztője díjfizetési kötelezettségének eleget nem tett. Több díjfizetésre kötelezett fél esetén a felek egyetemlegesen kötelesek az eljárási díjat megfizetni. Ez nem zárja ki, hogy a felek - az egymás közötti viszonyukban - az eljárási díjat érdekeltségük arányában osszák meg. A MOKK rendszere az Fmhtv 46. § (3) bekezdése értelmében sikeres űrlapfeltöltést követően az Unicredit Bank Zrt. internetes fizető felületén nyújt lehetőséget a díj megfizetésére. Tömeges benyújtás esetén a zip-ben szereplő egyes kérelmekben megjelölt pénzkövetelésből/pénzkövetelésekből (az Fmhtv 44.§. szerinti számítási mód alapulvételével) kiszámított eljárási díjak összegét köteles az ügyfél megfizetni.
- 8. Bankkártyával történő fizetéshez szükséges adatok előzetes közlése, fizetés menete és feltételei:
A MOKK rendszere a feltöltött űrlapban foglalt adatok alapján automatikusan kiszámítja az ügyértéket és ezt kell megfizetnie az ügyfélnek.
- 9. Megrendelés lemondásának módja és feltételei:
Az Fmhtv. 34. § (1) bekezdés szerint a közjegyző a meghagyásnak a kötelezett részére történő kézbesítése után, de annak jogerőre emelkedése, ellentmondás esetén pedig az ügynek a bírósághoz való megküldése előtt az eljárást megszünteti – többek között –, ha a jogosult kérelmétől elállt; illetve ha a felek az eljárás megszüntetését közösen kérték. A jogosult a kérelmétől a kötelezett hozzájárulása nélkül is elállhat, a kötelezett ebben az esetben költségekre nem tarthat igényt. Az eljárás megszüntetésével a meghagyás hatályát veszti. Az eljárást megszüntető végzés ellen a jogosult fellebbezhet; fellebbezését a kötelezettnek észrevételezésre megküldeni nem kell.
- 10. Kártyabirtokos részéről felmerült reklamáció esetén a reklamáció benyújtásának módja és feltételei, áru -visszavét jogcímei és lehetősége, árucsere módja és feltételei, kártyabirtokos kártalanításának módjai és feltétele:
Pénzügyi reklamáció benyújtásának helye: penzugy@kamara.mokk.hu
Jogi és egyéb reklamáció helye: fmhinfo@mokk.hu
Áru-visszavétre, árucserére nincs lehetőség.
- 11. Szállítási feltételek:
Az Fmhtv. 26. § szerint, ha a fizetési meghagyás kibocsátása iránti kérelem hivatalból történő elutasításának vagy az ügy áttételének nincs helye, és ha nem kell a felet a hiányok pótlására felhívni, vagy a fél a hiánypótlási kötelezettségének eleget tett, a közjegyző az ellenfél meghallgatása (nyilatkoztatása) nélkül köteles a fizetési meghagyást kibocsátani. A közjegyző a fizetési meghagyást legkésőbb a kérelem beérkezésétől számított tizenöt napon belül - elektronikus úton beadott kérelem esetén három munkanapon belül - bocsátja ki és papír alapon kézbesítteti. A közjegyző a fizetési meghagyást elektronikusan kézbesítteti, ha a törvény elektronikus kézbesítést ír elő.
A határidőbe nem számít bele hiánypótlási felhívás esetén a hiánypótlási felhívás kibocsátásától a hiányok pótlásáig terjedő idő, valamint a kizárás, az igazolási kérelem és a költségkedvezmény iránti kérelem tárgyában való döntéshez szükséges idő. Ha a kérelem csak a hiányok pótlása után válik alkalmassá a fizetési meghagyás kibocsátására, a fizetési meghagyást a hiányok pótlásának a MOKK rendszerén történő rögzítésétől (elektronikus beadvány esetén a benyújtástól) számított két munkanapon belül kell kibocsátani, ha az ügyintézési határidőből egyébként ennél kevesebb lenne hátra.
Ha a közjegyző a határidőt elmulasztja, a határidő utolsó napját követő munkanapon a fizetési meghagyás a törvény erejénél fogva a MOKK rendszere útján a közjegyző nevében automatikusan kerül kibocsátásra.
A közjegyző előzetes hozzájárulásával a MOKK rendszere útján az (1) bekezdésben meghatározott határidőn belül a közjegyző nevében és felelősségére automatikusan kerül kibocsátásra a fizetési meghagyás. E rendelkezést valamennyi, a fizetési meghagyásos eljárás során meghozandó határozatra alkalmazni lehet, a költségkedvezmények, az igazolási kérelem, a kézbesítési vélelem megdöntése iránti kérelem, valamint a részletfizetés és fizetésre halasztás engedélyezése iránti kérelem tárgyában döntő határozat kivételével.
A fizetési meghagyást a kérelemtől eltérően nem lehet kibocsátani.
- 12. Az ügyfél által megadott adatok kezelésének és felhasználásának módja:
Az ügyfél által megadott adatok kizárólag az eljárási díj megfizetéséhez szükséges mértékben kerülnek felhasználásra. Az adatok kezelésének módja tekintetében lásd a 13. pontot.
- 13. Adatvédelemre és adatkezelés biztonságára vonatkozó konkrét információ:
A fizetési meghagyásos eljárásban keletkezett papír alapú vagy elektronikus iratok adattartama, valamint az egyes eljárási cselekmények megtételének ténye a MOKK rendszerébe kerül bevitelre, illetve rögzítésre. A MOKK rendszerében - a felek eljárási jogainak érvényesülése és az eljárások párhuzamos lefolytatásának megelőzése érdekében - rögzített adatokat a közjegyző és a MOKK kezeli.
A MOKK rendszere biztosítja, hogy az adott ügyben keletkezett és a MOKK rendszerében kezelt adatokat csak az ismerhesse meg, akinek az eljárás irataiba való betekintést törvény biztosítja. Az iratokba való betekintés iránti kérelmet szóban és elektronikus úton lehet előterjeszteni; a szóbeli kérelmet a közjegyző akkor is teljesítheti, ha nem ő jár el. Az iratbetekintés keretében megismert iratokról vélelmezni kell, hogy azok adatai megegyeznek a MOKK rendszerében kezelt iratok adataival.
A fizetési meghagyásos eljárással összefüggésben keletkezett, a közjegyzőnél vagy a MOKK-nál lévő iratokat - ideértve a fél beadványait, azok mellékleteit is - az eljárás befejezését követő tíz év után selejtezni kell, illetve a MOKK rendszerében kezelt adatokat törölni kell. E határidőn belül kérheti vissza a fél a jogszabály ellenére csatolt mellékleteket. Az eljárás során hozott határozatokat, valamint a MOKK rendszerében rögzített adatokat és a MOKK rendszerével előállított elektronikus okiratokat archiválni nem kell.
A MOKK rendszerét úgy kell kialakítani, hogy az garantálja a MOKK rendszerébe kerülő adatok változatlan rögzítését. Az adatbázist hozzáférhetőség és sérülésmentesség szempontjából folyamatosan ellenőrizni kell. A MOKK rendszerét úgy kell kialakítani, hogy a MOKK rendszerébe bevitt adatok sértetlensége, hiánytalansága, és integritása a feldolgozás alatt is biztosított legyen.
- Amennyiben a virtuális elfogadóhely külföldi kártyabirtokosok által is látogatott, az e pontban foglaltakat legalább egy – a leggyakrabban használt - idegen nyelvek egyikén (pl. angol, német, francia, spanyol, olasz) is fel kell tüntetni.